Warning: include_once(/home/users/celt3402/public_html/domains/turbiny-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php): failed to open stream: Permission denied in /home/users/celt3402/public_html/domains/turbiny-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 273

Warning: include_once(): Failed opening '/home/users/celt3402/public_html/domains/turbiny-wiatrowe.pl/public_html/wp-content/plugins/sucuri-scanner/sucuri.php' for inclusion (include_path='.:/usr/multiphp/php5.4/usr/share/php:/home/lib/php5.4:/home/lib/php5.4/pear') in /home/users/celt3402/public_html/domains/turbiny-wiatrowe.pl/public_html/wp-settings.php on line 273
Maszty i wieże | AirGenerator

Maszty i wieże

   Zwykle do zamocowania urządzeń potrzebna jest jakaś konstrukcja.2alu_0
W przypadku elektrowni wiatrowych taką konstrukcją jest maszt. Praktycznie wszystkie konstrukcje masztowe odpowiednio zaprojektowane nadają się do zamontowania elektrowni wiatrowej.
W zależności od wielkości elektrowni i jej typu konstrukcja taka powinna spełniać określone parametry wytrzymałości. Podstawowe rodzaje nośników pod elektrownię to słupy strunobetonowe, kratownice i słupy stalowe. Każda z tych konstrukcji może występować jako samodzielnie wolno stojąca (wieża) lub lekka, usztywniona poprzez liny odciągowe (maszt).

kolektor1_0   Pod kolektory słoneczne i fotoogniwa stosuje się stelaże. Ze względu na trwałość i estetyczny wygląd proponujemy głównie stelaże aluminiowe. Wykonane są one z profili aluminiowych. Dzięki temu nie rdzewieją i służą przez wiele lat.